Nu kan du flyve direkte til Napoli fra Aalborg.
Besøg Pizzaens skønne hjemby med masser af italiensk mad og kultur, tag til Pompei og Vesuvio, besøg den smukke Amalfikyst eller tag på ø ferie på Ischia eller Capri.
Mulighederne er mange med en flybillet til Napoli.
Lige nu kan du komme afsted for bare 275 DKK i 7 dage.
Fristende ikke ?
Hvad skal du se i Napoli. Tag med fortraveladvicelovers.com og få masser af gode råd til 7 dage i Napoli og omegen.
Få seneste oplysninger om indrejseregler og covid-19 restriktioner i Italien hos Udenrigsministeriet.
Få masser af gode råd fra andre rejsende til seværdigheder, guidede ture, spisesteder, hoteller og meget mere i og omkring Napoli på Tripadvisor.
Det italienske flyselskab Volotea flyver nu fra Aalborg direkte til Napoli.
Vi har f.eks. fundet billige billetter fra d. 30/8 til 6/9 for bare 275 DKK.
Til den pris får du 10 kg håndbagage inkluderet hos Volotea.
Skal du videre ud i Sydeuropa - og især italien - så har Volotea masser af billige billetter, så du f.eks. kan rejse videre til Palermo eller de græske øer.
Klik dig videre til Kayak for at se alle muligheder og starte din bestilling af billige flybilletter til Napoli.
Yderligere bagage kan tilkøbes.
Napoli ligger fantastisk. Herfra når du nemt selve Napoli, Amalfikysten og ikke mindst øerne Capri og Ischia der ligger smukt i Napoli bugten.
I hele området omkring Napolibugten findes masser af gode overnatningsmuligheder - fra helt billige hostals til ekstravagante luksus hoteller på Amalfikysten og Capri.
Du kan finde dem alle på Kayak.
Priserne starter ved 76 DKK per nat per person. Billigst er det, at bo i selve Napoli eller ved Vesuvio. Amalfikysten og Capri er de dyreste steder, mens du godt kan finde overnatning på Ischia til rimelige priser.
Men tag selv et kig på Kayak og find den overnatning der passer til dig.
Alle priser og betingelser er som angivet på leverandørernes hjemmesider på de angivne links og priser og betingelser er verificeret på nedenstående tidspunkt. Angivne priser på fly, tog og bus er normalt per person i DKK. Ophold på hotel m.v er normalt baseret på 2 personers ophold i et værelse i DKK. Billeje er baseret på 2 personer deler en bil. Totalpriser for rejsen er angivet per person i DKK.
Priser og betingelser er verificeret : Lørdag d. 18. juni 2022 kl. 14:20
Nu kan du flyve t/r til Gdansk fra Århus for under en 50'er i sommerferien. Så snup en meget billig ferie i smukke Gdansk i juli måned. Her er en fantastisk dejlig gammel bydel omkring den gamle havn. Gdansk har så meget historie, fra hansestad over to verdenskrige til hjemsted for solidaritetsbevægelsen i 80'erne. Du får historien fortalt på Gdansk's museer. Gdansk ligger også tæt ved Polens bedste Østersøstrande - så husk badetøj. Hvor kan du ellers komme hen i sommerferien for 40 DKK?
En badeferie til Rimini - så bliver det ikke mere klassisk og lige nu kan du booke til gode priser i august. Rimini med sin ekstremt brede strand ved Adriaterhavet, strandparasoller og italiensk ferieliv er en oplevelse. Kom afsted i 5 dage på en mini sommerferie på enkle hoteller fra bare 997 DKK. Skal i opleve den helt klassiske italienske badeferie i august?
Se hvordan i kommer på klasssisk italiensk badeferie i sommerferien til en vild pris
Har du fået en god rejse ide ? Så søg selv efter fly, hotel eller billeje lige her. KAYAK har lave priser og omfattende søgemuligheder, brug f.eks. deres søg efter flybilletter henover en periode for at finde de billigste muligheder. God søgning !