Kunne du godt bruge et par dage på ski til en rigtig god pris i vinterferiens uge 7.
Så nap 4 dage i Borovets i Bulgarien. Flyv til Sofia fra København, få lejebil og et godt lejlighedshotel eller guesthouse i Borovets for kun 1024 DKK per person.
Det er billigt for at komme på ski et par dage!
Borovets er Bulgariens næststørste skiområde med ca. 58 km pister.
Skiområdet er meget smukt placeret ved Mount Musala og med udsigt udover
Pirinbjergene. Fra toppen af skiomområdet der ligger i 2550 meter har
man en helt fantastisk udsigt til hele 3 Bulgarske nationalparker -
Rila, Pirin og Balkan.
Det der især gør Borovets interessant er den tætte afstand til Sofia.
Der er kun ca. 70 km fra Borovets til Sofias lufthavn. Det tager ca. 1
1/2 time at køre til Borovets fra Sofia lufthavn via hovedvej 82.
Skiområdet har i alt 19 pister fordelt på 3 hovedområder. Længste løb er
mere end 12 km. Der er en god variation af blå, røde og sorte pister og
også gode muligheder for off-piste kørsel.
På den foreslåede tur har du ca. 2 dage på ski - det er rigeligt til at komme igennem alle pister i Borovets.
Tag et "sneak peek" på hvad der venter i Borovets.
Flyv fra København til Sofia for bare 377 DKK.
Flyv f.eks. d. 17/2 og retur d. 20/2. Det giver dig et et par dage på ski i Borovets.
Du kan finde afgange på mange andre dage henover vinteren - også til et weekendophold.
Klik dig videre fra Kayak for at se alle muligheder og booke din flybillet til Sofia .
Vi har f.eks. fundet godt tilbud på overnatning i Borovets.
Få 3 overnatninger i lejligheder eller mindre hoteller fra bare 572 per person.
Bo f.eks. ved pisten på Forest Star eller i i hyggelige Villa Sveti.
Klik dig videre for at se anmeldelser, billeder og booke billig overnatning i Borovets.
Alle priser og betingelser er som angivet på leverandørernes hjemmesider på de angivne links og priser og betingelser er verificeret på nedenstående tidspunkt. Angivne priser på fly, tog og bus er normalt per person i DKK. Ophold på hotel m.v er normalt baseret på 2 personers ophold i et værelse i DKK. Billeje er baseret på 2 personer deler en bil. Totalpriser for rejsen er angivet per person i DKK.
Priser og betingelser er verificeret : Torsdag d. 13. februar 2025 kl. 00:10
Tag på 8 dages solfyldt sommerferie i Golden Sands i Bulgarien.. Bo på godt bedømt hotel med pool og gåafstand til stranden og flyv fra Billund for bare 1995 DKK. Lige nu sparer i 73%. Den Bulgarske sortehavskyst byder på masser af sol, gode strande og skøn mad. Skal i afsted ?
Få billige flybilletter till Pisa fra København, billig billeje og oplev Toscana i den lune italienske sensommer. Lige nu kan I komme afsted for bare 1160 DKK per person med fly og lejebil i 8 dage. Oplev det kendte og ukendte Toscana. Drømmer i om Toscansk ferie - så kom afsted til en god pris i sensommeren!
Tag til Sunny Beach i sommerferien til en helt vild pris. Få 8 dages ferie i livlige Sunny Beach fra bare 2033 DKK. Bo på godt 3* hotel tæt på alt. Skal du afsted til Bulgariens mest kendte ferieby på sommerferie til en god pris, så slå til nu !
Se hvordan du kommer på sommerferie i Sunny Beach til en vild pris
Hvad enten i er til strand, bjerge, natur, kunst, kultur eller kulinariske oplevelser så skuffer Catalonien sjældent ! Lige nu kan i booke flybillet til Barcelona fra København og få flybillet og 8 dages billeje for bare 928 DKK. Hold ferie i det dejlige klima til en rigtig god pris. Mon et Catalansk roadtrip er noget for jer?
Har du fået en god rejse ide ? Så søg selv efter fly, hotel eller billeje lige her. KAYAK har lave priser og omfattende søgemuligheder, brug f.eks. deres søg efter flybilletter henover en periode for at finde de billigste muligheder. God søgning !
Få Travolo som App. Med appen er rejse tilbud og ferieinspiration kun et klik væk. Download og installer på Windows, Android eller Iphone.