Oplev uspolerede Georgien.
Flyv direkte til Kutaisi i Georgien fra Hamborg.
Benyt muligheden for at opleve historiske og kulturrige Georgien, den fantastiske natur i Kaukasus bjergene og de rige traditioner indenfor mad og vin.
Få 8 dage med gode 3* hoteller, tog på tværs af landet og direkte fly fra Hamborg for 1251 DKK. Skal du opleve et nyt land til sommer?
For bare 177 DKK p.p. får du 3 overnatninger i centrum af Kutaisi på godt 3* hotel.
Bo f.eks. på Green Palma fra bare 177 DKK per person for 3 overnatninger.
Hotellerne er et typisk bedre turistklasse hotel i Georgien. Der er pænt og rent, men forvent ikke den store luksus.
Klik dig videre fra Kayak for at se anmeldelser, billeder og booke.
Toget imellem Tbilisi og Kutaisi tager ca. 5 timer og er en smuk oplevelse. For bare 23 DKK (9 GEL) hver vej får du 5 timer hvor Georgiens smukke natur og dagligliv udfolder sig direkte udenfor vinduet.
Bestil evt. billetterne hjemmefra på tickets.railway.ge, eller køb dem første dag du er i Kutaisi. Du kan dog først bestille billetterne 10 dage før afgang. Skulle der være udsolgt på toget kører der minibusser hver time imellem Tbilisi og Kutaisi til ca. 50 DKK hver vej.
I Tbilisi kan du også bo billigt og godt.
Bo f.eks. på gode 3* hoteller som Friendly Hotel ikke langt fra centrum fra bare 301 DKK for 4 overnatninger.
Her bor du på gode tursitklasse hoteller til en vanvittig god pris!
Klik dig videre fra Kayak for at se alle muligheder, anmeldelser, billeder og booke.
Alle priser og betingelser er som angivet på leverandørernes hjemmesider på de angivne links og priser og betingelser er verificeret på nedenstående tidspunkt. Angivne priser på fly, tog og bus er normalt per person i DKK. Ophold på hotel m.v er normalt baseret på 2 personers ophold i et værelse i DKK. Billeje er baseret på 2 personer deler en bil. Totalpriser for rejsen er angivet per person i DKK.
Priser og betingelser er verificeret : Tirsdag d. 3. juni 2025 kl. 19:36
Snup en miniferie i dejlige Budapest for 928 DKK i september. Bo på centralt 3* eller 4* hotel, flyv fra København og nyd alt det Budapest kan tilbyde. Tag på en sejltur på Donau, besøg badene på Hotel Gellert eller Szechenyi og oplev Budapest smukke arkitektur i form af Parlamentsbygningen, slottet Varhegy eller bastionen Halászbástya. Hvem skal du have med til Budapest?
Se hvordan du kommer billigt på miniferie i Budapest i sommerferien
Tag på miniferie i Skotlands hjerte - Edinburgh! For kun 1145 DKK kan i komme afsted i 3 dage med flybillet fra København og overnatning i Edinburgh. Besøg Skotlands hovedstad. Gå "the royal mile" og besøg det imponerende Edinburgh Castle. Slap af og nyd god mad og drikke på Grassmarket eller tag Edinburghs kultur og kunst i besigtigelse på de mange gallerier og National Gallery. Alt det for kun 1145 DKK. Skal i afsted?
Hold 4* sensommer ferie i Litauen og oplev bl.a. Østeuropas største middelalderby Vilnius og den idylliske by Kaunas. 4 dage med fremragende 4* hoteller, fly t/r fra København og tog imellem to af Østeuropas smukkeste middelalderbyer for kun 1286 DKK. Skal du prøve noget nyt i til sommer?
Se hvordan du kommer billigt på 4* sensommer ferie i Litauen
Tag på opdagelse i skønne Irland i august. Få billeje og flybillet fra København for kun 1032 DKK p.p. i 5 dage. Besøg f.eks. Dublin, middelalderbyen Kilkenny, det smukke område Tipperay, skønne Cork eller måske skal i opleve Irlands Atlanterhavskyst på den fantastiske Atlantic way, Connemara og Galway eller noget helt tredie? Skal I på Irsk eventyr ?
Har du fået en god rejse ide ? Så søg selv efter fly, hotel eller billeje lige her. KAYAK har lave priser og omfattende søgemuligheder, brug f.eks. deres søg efter flybilletter henover en periode for at finde de billigste muligheder. God søgning !
Få Travolo som App. Med appen er rejse tilbud og ferieinspiration kun et klik væk. Download og installer på Windows, Android eller Iphone.